Řecko není jen zemí ostrovů

Diskuzní Fórum: CeskeForum

Navštivte a poznejte Řecko, vyražte za průzračně čistým mořem, nejen antickými památkami a lahodnou stravou. Dovolená v Řecku je pro všechny. A nenechte se odradit zprávami, které se šíří tiskem i televizí. Přímořská letoviska dále žijí svým vlastním poklidným životem a připravují se na příjezd turistů. Vůbec nepoznáte, že se země potácí na hranici krize.

Řecká pevnina umí také oslnit

Srdce návštěvníků si v posledních letech získaly především řecké ostrovy, ale krásná dovolená se dá strávit i na pevnině. Zde přinášíme pár tipů, kam se můžete vydat a určitě nebudete své dovolené litovat.

  • Peloponéský poloostrov

    - na jihu Řecka nabízí mnoho pamětihodností i letoviska k prožití příjemné dovolené. Městečko Tolo je často vybíráno jako výchozí bod k poznávacím výletům. Oblíbené je i pro výběr z pláže písečné nebo pár set metrů vzdálených oblázkových pláží Asini a Plaka. Doporučujeme navštivit např. Mykény, Náfplio, Olympii, Epidaurus, Spartu.

  • Olympská riviéra

    - je dodnes velmi oblíbenou destinací, která láká především na dlouhé písečné pláže, které se rozkládají v délce cca 60 km. Mnohé z nich jsou vybavené slunečníky, lehátky i sprchami. Letoviska Katerini Paralia a Katerinoskala (=Olympic Beach) se rozkládají pod bájným pohořím Olymp a ještě začátkem června můžete na vrcholcích hor pozorovat sníh, zatímco Vy se už oddáváte slunečním paprskům na pláži.

  • Poloostrov Chalkidiki

    - nabízí pro prožití dovolené především první dva výběžky zvané Kasandra a Sithonie. Sithonie nabízí téměř nedotčenou přírodu s pár letovisky, mezi kterými je i Neos Marmaras – letovisko s živým nočním životem. Hlavní pláže jsou dlouhé a písečné, ale směrem k městu Porto Carras naleznete i romantické zátoky.

A pokud jste se nenechali nalákat na dovolenou na pevnině, doporučujeme Vám ostrov Samos, který patří k méně navštěvovaným, ale určitě Vás uchvátí přírodou, památkami i průzračně čistým mořem. Rušnější letovisko Kokkari nebo menší letovisko Ireon je dostatečně vybaveno restauracemi, supermarkety i obchůdky se suvenýry. Pláže jsou tu především oblázkové, o to víc je zde ale moře čistější.

Neváhejte a poznejte i Vy půvaby Řecka, které nejsou jen na ostrovech.

Zanechat odpověď

Kolik je 8 + 15 ?
Prosím nechte tato políčka jak jsou: