Silvestr: Zvířecí psycholog radí, jak uklidnit psy a kočky

Diskuzní Fórum: CeskeForum
Tipy a triky

Zvířata a Silvestr 2

Blížící se konec roku s sebou přináší mnoho příprav. Nejprve je třeba nakoupit a zabalit vánoční dárky, postarat se o velký předvánoční úklid či zajistit dostatek jídla a pití na vánoční a silvestrovské oslavy. Pokud máme doma nějakého čtyřnohého mazlíčka, pak je důležité, abychom se dobře postarali i o něho.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

1) Odjezd na klidnější místo

Máte-li tu možnost, vyhněte se místům, kde oslavy probíhají nejhlučněji. Zvířecí psycholog a veterinář MVDr. Alexandr Skácel radí těm, kdo mohou, aby na silvestra se svými zvířecími miláčky odjeli pryč z města. Můžeme využít například chalupu na venkově nebo vyrazit k přátelům, kteří bydlí v klidnějším prostředí mimo dosah největšího ruchu.

2) Odveďte jejich pozornost

Zvířata a Silvestr 2

V případě, že možnost odjet z rušného místa nepřipadá v úvahu, je nutné pro zvířátka najít co možná nejklidnější místo v bytě nebo domě, kde se budou cítit ve větším bezpečí. Pejskové se mohou cítit lépe, když se schovají pod postelí, ve skříni, ve svém pelíšku nebo když je přikryjeme dekou. Psa můžeme vzít například i do koupelny, je-li umístěna v klidnější části domu či bytu, a zkusit odvést jeho pozornost. „Psa můžeme zabavit hračkou, jídlem nebo mu můžeme pustit film na notebooku,“ radí majitelům psích společníků Alexandr Skácel.

Více se múžete dočíst v celém článku Silvestr: Zvířecí psycholog radí, jak uklidnit psy a kočky. Nezabudněte si také pročíst ostatní články ze sekce Tipy a triky.Zanechat odpověď

Kolik je 14 + 13 ?
Prosím nechte tato políčka jak jsou: