Máte školení BOZP a další, která nařizuje zákon?

Diskuzní Fórum: CeskeForum
Školení BOZP ONLINE

Školení BOZP ONLINE – INSTRUCTOR.CZ

Každý zaměstnavatel musí pravidelně školit své zaměstnance a to hned v několika odvětvích. Pro jednotlivá školení platí jiná pravidla, která jsou ukotvena v odpovídajících zákonech. Přehled povinných školení najdete právě v tomto článku. Poradíme také, jakou formou je možné školení organizovat rychle, snadno a bez velké finanční a časové ztráty.

Povinná školení stanovená zákonem

Školení BOZP (bezpečnosti práce)

Školení BOZP je povinné pro všechny zaměstnance bez výjimky. Zaměstnavatel ho musí provádět v pravidelných intervalech (obvykle je to 1x za 2 roky) a současně také v situacích, kdy přijde nová pracovní síla, při změně pracovního zařazení, druhu práce a dále také při zavádění nových technologií či jiných změn.

Školení PO (požární ochrany)

I školení PO je pro každého zaměstnance povinné a je ukotveno v § 16 zákona č. 133/1985 Sb., o požární ochraně.

Školení řidičů

Zaměstnavatel musí zajistit školení řidičů z povolání i řidičů referentů (tj. všech osob, které řídí vozidlo služební či soukromé při služebních cestách i těch osob, které řídí vozidlo účelové třeba i mimo účelové komunikace).

Školení první pomoci

Školení první pomoci je dáno Zákoníkem práce, hovoří se o něm v § 102. Toto školení musí mít vždy potřebný počet zaměstnanců, což se odvíjí hlavně od velikosti pracoviště.

Jednoduché a maximálně efektivní řešení pro všechny

Všechny druhy školení kladou na zaměstnavatele dost velké organizační a finanční nároky. Často je velmi těžké nastavit vhodný čas školení a zajistit potřebnou administrativu. Stále větší popularitu si proto získávají online školení, které šetří čas i peníze. Školení má podobu e-learningového kurzu a zaměstnancům stačí k jejich absolvování jen přístup na internet. Výhodnou možností jsou online školení INSTRUCTOR od PREVENT s.r.o.Zanechat odpověď

Kolik je 15 + 10 ?
Prosím nechte tato políčka jak jsou: