Správné lyže pro děti

Diskuzní Fórum: CeskeForum

Patříte-li ke starostlivým rodičům, chcete určitě pro vaše dítě jen to nejlepší. Pokud jste zároveň sportovně založení, budete chtít vaše ratolesti brzy seznamovat s krásou sportů. V zimě patří k nejoblíbenějším zejména sjezdové lyžování. Jak ale vybrat správné lyže pro vaše nejmenší? Už jste určitě viděli malé děti školkou povinné na plastových širokých „prkénkách“, jak se šourají po louce s maminkou či tatínkem v závěsu. Pro úplně nejmenší děti, které chcete s lyžemi zatím jen seznámit, jsou plastové lyžičky vyhovující. Dvouleté dítě stejně jet nepřimějete, bude to zatím jen chůze na lyžích, teprve později, až po něm budete chtít první dovednosti, jako je sjezd, oblouk nebo brzdění, je třeba pořídit odpovídající výbavu. Otázkou je, co znamená odpovídající lyže pro děti.

Důležitá není ani tak značka jako spíš parametry lyží. Čím je dítě menší a méně pokročilé ve zvládání techniky lyžování, tím kratší potřebuje lyže, budou se mu lépe ovládat, jsou lehčí a dovolí mu snáz zatáčet. Pro začátečníky tedy volte krátké lyže s bezpečnostním vázáním, lyže by měly sahat dítěti maximálně po ramena, rozhodně ne výš. Také máte tendenci koupit dítěti delší lyže, aby mu vydržely pokud možno na několik sezon? Na to rychle zapomeňte, tříleté dítě potřebuje mnohem kratší lyže než třeba šestileté, v ideálním případě by děti měly lyžovat na lyžích o asi 20 cm kratších, než je jejich výška postavy.

Zejména těm, kteří netráví na horách celou zimu, jsou určeny půjčovny lyží nebo můžete vašim dětem pořídit lyže z bazaru. Do začátků vašim nejmenším určitě postačí, teprve až s ohledem na rostoucí výkonnost potom můžete zvolit nový kvalitnější model. Vaše děti nebudou řešit, zda mají lyže nové nebo z druhé ruky, důležité je, aby měly správnou délku a dětem se na nich dobře učilo jezdit a získaly na nich základní lyžařské dovednosti a radost ze sjezdového lyžování.

Zanechat odpověď

Kolik je 6 + 14 ?
Prosím nechte tato políčka jak jsou: