Správný výběr novostavby

Diskuzní Fórum: CeskeForum

Pokud přemýšlíte o koupi nového bydlení, určitě také zvažujete koupit si byt v novostavbě. Novostavby mají od starší zástavby nespočet výhod. Jsou zde ale i věci, na které je třeba dát si pozor a zjistit si potřebné detaily u developera, který nové byty staví.

Nejvíce novostaveb se staví v Praze. Nové byty Praha jsou tak nejžádanějšími developerskými projekty ke koupi jako investice, nebo k rodinnému bydlení.

Zjišťování technických parametrů dá určitě mnoho práce. Nezapomínejte ale, že investice do bytu není zrovna malá a byt vám bude sloužit klidně i po celý život. Seznámit byste se tedy měli nejdříve s technickou dokumentací. Zjistit si, zda stěny a další stavební úpravy mezi byty, chodbou a patry odpovídají požadovaným normám, např. v tloušťce stěn a stropů.

Další věcí s kterou byste se měli seznámit je stavební materiál. Např. jaké cihly budou použity pro stavbu, jaké mají izolační vlastnosti, jak bude řešena izolace proti hluku. Pokud po nastěhování do svého vysněného bytu uslyšíte každé šeptnutí od sousedů, nebo každý krok souseda nad vámi, už bude pozdě. Je proto dobré si o použitých stavebních materiálech zjistit co nejvíce informací, zda jsou certifikované a odpovídají normám. Pokud developer umožňuje průběžné prohlídky v průběhu výstavby, je dobré mezi jednotlivými fázemi výstavby novostavbu navštěvovat a kontrolovat.

Pokud se vám zdá, že všechny stavební prvky jsou v pořádku, je potřeba zjistit, jaké vnitřní vybavení developer nabízí. Jedná se především o zárubně, dveře, podlahu, sanitární vybavení a obklady. Většina Developerů spolupracuje s velkou řadou partnerů, a dokáže při klientských úpravách vyhovět opravdu každému.

Zanechat odpověď

Kolik je 12 + 12 ?
Prosím nechte tato políčka jak jsou: