Texas Hold´em – kde a jak si užít nejoblíbenější variantu pokeru

Diskuzní Fórum: CeskeForum
Texas Hold´em je po celém světě nejoblíbenější variantou pokeru. Lákavá jsou na ní snadná pravidla a celková jednoduchost hry, i když všechny strategie hry nelze ovládnout – to je nad lidské síly. Jak Texas Hold´em Poker vznikl, jak se hraje a kde si ho lze zahrát kromě normálních heren? Na to jsme se zaměřili v tomto článku.

Zní to neuvěřitelně, ale Texas Hold´em Poker má kořeny už ve 20. letech minulého století. Originální název hry je Hold Me, Darling. V 60. letech 20. století se tato verze pokeru probojovala až do Las Vegas a od té doby se šířila velmi rychle. Její popularita stoupala tak, že v 90. letech začaly vznikat online herny, aby všichni hráči nemuseli chodit do běžných heren. Dnes je online heren opravdu hodně, z toho důvodu by si měl každý zájemce dobře vybírat, aby zvolil tu nejlepší, která mu nabídne nejvíce služeb a výhod.

Pravidla hry Texas Hold´em jsou, jak jsme již naznačili, hodně jednoduchá. Hru lze pochopit i za několik desítek minut. Ke hře je třeba mít 52 hracích karet. Každý hráč má před sebou po dobu jedné hry button, jenž se postupně posouvá ve směru hodinových ručiček k ostatním hráčům. Hráč, který se nachází za buttonem, vkládá blindy neboli sázky naslepo. Každý přítomný hráč dostane 2 karty do ruky. V průběhu několika kol, z nichž se hra skládá, se na stole může objevit až 5 společných karet. Hra je ukončena v okamžiku, kdy jsou hráči někým donuceni složit karty, nebo při showdownu, což je chvíle, kdy hráči odkryjí své karty a dealer určí vítěze hry.

V dnešní uspěchané době si jen málokdo najde čas na to, aby pravidelně docházel do normální herny. Proto na internetu najdeme mnoho online heren. V některých můžeme hrát nejen o normální, ale i o herní peníze, tedy gratis, jen na zkoušku. Tuto možnost ocení zejména nepříliš zdatní hráči nebo ti, kteří třeba dlouho nehráli a svůj um si potřebují připomenout. Některé herny jsou uzpůsobeny i mobilním zařízením, nemusíme tedy ani sedět u počítače, případně jsou vyvinuty speciální herní aplikace. Ve hře už nikomu nic nebrání.Zanechat odpověď

Kolik je 15 + 6 ?
Prosím nechte tato políčka jak jsou: