Výběr správného regálu

Diskuzní Fórum: CeskeForum

Vybrat si vhodný regál není žádná věda, pokud si však vybíráte regál poprvé, neuškodí projít si základy. Ušetříte si čas strávený vybíráním a možná i finance, pokud byste náhodou vybrali nevhodný.

3 základní otázky

Nejdříve si musíte ujasnit, k čemu budete regál používat. Důležité je vybrat regál vhodný pro Váš typ zboží, křehké věci bude skladovat jinak, než robustní. Velkou roli hraje i objem a váha materiálu, zvláště váha skladovaných věcí bývá nakupujícími mnohdy podceňována. Ačkoliv většina regálů je dimenzována na skladování těžších látek, než uvádí výrobci, přetěžování regálu zkracuje jeho životnost. Nejčastěji bývají vhodné policové regály, ale v případě některých typů zboží (např. kabely, pneumatiky, tyčový materiál) se uplatňují specializované regály.

Dále je nutné zvážit umístění regálu, jaký prostor pro regál můžete vyčlenit. Kromě maximálních možných rozměrů je třeba zvážit i vzhled regálu. Pokud regál umisťujete do prodejny, kde jej uvidí každý zákazník, bude třeba vybrat regál, který je aspoň trochu hezký. Pokud bude regál zastrčen ve skladu, nic vám nebude bránit tomu, abyste se zaměřili pouze na funkčnost a vybrali jen vhodné skladové regály.

Třetí důležitou otázkou, kterou byste před nákupem měli zvážit, je množství financí, které jste ochotni do regálu investovat. Plastové regály bývají levnější, než kovové regály, ale zase nedisponují takovou variabilitou. Jestliže o regálech nevíte vůbec nic, určitě oceníte stručný popis základních typů regálů.

Regály podle konstrukce

Typy konstrukcí regálů se týkají především kovových a plastových regálů, nicméně i dřevěné regály se dodávají v různých typech konstrukce.

Šroubované regály

Levnější konstrukční varianta jsou šroubované regály. Základ tvoří 4 nohy, ke kterým se šroubují jednotlivé police pomocí matic.  Nohy jsou děrované v pravidelných rozestupech, takže rozestup mezi policemi si určujete sami. Nevýhodou šroubovaných regálů je časová náročnost na jejich montáž.

Zásuvné regály

Dražší konstrukční varianta je tvořena 2 rámy (tzv. bočnicemi), do kterých se police zasouvají. Někdy se police věší na háčky. Montáž zásuvných regálů je rychlejší ve srovnání se šroubovanými regály, proto jsou vhodné do velkých skladů.

Základní a přídavné regály

Některé typy regálů jsou vyráběny v tzv. základních a přídavných variantách. Základní regál je tvořen klasicky 4 nohami nebo dvěma bočnicemi, k němu lze dokupovat přídavné regály pouze s dvěma nohami. Ty se montují přímo k základnímu regálu, tedy nestojí samostatně. Díky tomu jsou přídavné regály levnější.

Zanechat odpověď

Kolik je 7 + 4 ?
Prosím nechte tato políčka jak jsou: