Výkup knih v antikvariátech

Diskuzní Fórum: CeskeForum
Za antikvariát je obvykle považován obchod prodávající starší použité knihy. Tím se liší od knihkupectví, které knihy prodává nové a nepoužité. Je obvyklé, že antikvariáty poskytují i výkup knih a dalších papírových předmětů.

Ač většinu předmětů prodeje antikvariátů tvoří knihy, nejsou jediným předmětem prodejem. Typickou nabídkou antikvariátů patří mimo jiné také grafiky, mapy, pohlednice, noviny, notové zápisy, rukopisy, fotky a další. Výjimkou ani nejsou hudební nástroje. Antikvariáty tak bývají často nedílnou součástí obchodů se starožitnostmi, jako je například Starožitnosti Ježek.

Historie antikvariátů

Samotné slovo antikvariát pochází z latinského slova antiquus, jež v překladu znamená starý. Ve většině slovníků lze antikvariát nalézt jako obchod s použitými knihami.

Zajímavostí je, že v minulosti byli v podstatě všechny knihkupectví antikvariáty, protože knihy byli velmi vzácné a obtížně dostupné. Po vynálezu knihtisku však oblíbenost knih rostla a knihy se místo podomního prodeje začaly objevovat ve specializovaných obchodech a výkup knih odděleně.

V dnešní době se kromě klasických kamenných obchodů objevují antikvariáty internetové, které jsou ve formě e-shopu. Tato forma nabízí možnosti náhledu do knih, rychlé vyhledávání a objednání z pohodly domova. Forma internetového antikvariátu je oblíbená zejména v menších městech či vesnicích, kde se do antikvariátů musí cestovat a kde jejich častá návštěva není z časových důvodů možná.

Antikvariát Ježek

Antikvariát Ježek vykupuje knihy široké škály oborů. Do výkupu lze přinést jednotlivé knihy ale i celé sbírky knih, fotografií, reklamní tabule, staré průkazy, jízdenky, doklady, plakáty, časopisy, noviny a mnoho dalších produktů z papíru. Pokud nabízíte k výkupu větší množství knih, mohou vás odborníci z Antikvariátu Ježek navštívit osobně a zdarma provéstocenění knih. Následné případné vykoupení a vyplacení je v hotovosti. Knihy jsou vykupovány po celé České Republice.Zanechat odpověď

Kolik je 9 + 2 ?
Prosím nechte tato políčka jak jsou: