Výrobci pneumatik a jejich technologie

Diskuzní Fórum: CeskeForum

Výrobci pneumatik každý rok přichází s novinkami, které posouvají kvalitu a účinnost pneumatik stále dál a dál. Dnešní pneumatiky tak nejen že napomáhají plynulé jízdě ale dokáží se přizpůsobovat povětrnostním podmínkám, snižují spotřebu paliva a také hlučnost vozu. Jak můžeme poznat kvalitní pneumatiky?

Důkladné testování

Výrobci pneumatik nechávají své pneumatiky testovat. Tyto testy pneumatik pak zveřejňují. Další nezávislé testy pak provádí autoklub ADAC, kdy si můžete projít test pneumatik a zjistit tak, které pneumatiky po jaké stránce vyhovují. Pneumatiky se hodnotí u následujících parametrů:

  • jízda na suchu
  • jízda na mokru
  • hlučnost pneumatik
  • spotřeba
  • opotřebení pneumatik

Výsledky testů pneumatik si můžete prohlédnout zde.

Kvalitní letní i zimní pneumatiky

Aby byla jízda autem bezpečná je dobré mít kvalitní obutí. Nevyplácí se na pneumatikách šetřit, především v zimních měsících.Zimní pneumatiky lépe drží s povrchem vozovky při nízkých teplotách, lépe odvádí vodu a sníh a mívají i lepší ovladatelnost v extrémních situacích. Letní pneumatiky také nestojí zato podceňovat. Při vysokých teplotách mají lepší jízdní vlastnosti. Stejně tak při dešti. S kvalitními pneumatiky tak můžete zabránit tzv. aquaplanningu.

Péče pro delší životnost

Správnou péčí docílíte toho, že vám pneumatiky vydrží dlouhou dobu. Důležité je skladování. Pokud pneumatiky přezujete a např. zimní ukládáte mimo sezónu do garáže nebo sklepa, je důležité aby nebyly uskladněny ve velkém vlhku nebo naopak ve velkém horku. Pokud máte kola na discích, můžete je zavěsit, nebo položit na sebe, nedoporučuje se je mít postavenyvedle sebe na pneumatice. Pneumatiky bez disku se doporučuje volně postavit vedle sebe. Před uložením také pneumatiky důkladně očistěte a zbavte nečistot.

Pokud se o ně budete starat, vydrží vám několik sezón. Doporučuje se ale pneumatiky měnit cca po 4-5 letech, kdy dochází za tuto dobu k únavě materiálu a nemusí už podávat takové jízdní vlastnosti jako pneumatika nová, i když máte vzorek ne úplně sjetý.

Zanechat odpověď

Kolik je 15 + 6 ?
Prosím nechte tato políčka jak jsou: