Zahřejte tělo s TV tipy

Diskuzní Fórum: CeskeForum

TV tipyTrochu nás trápí proměnlivé jarní počasí, a proto si potřebujeme trochu rozproudit krev. A to za pomoci lásky, dramatu a dokonce i jednoho hororu. Můžeme zaručit, že vám bude pořádné horko.

VELIKÁNI FILMU

Pedro Almodóvar: Rozervaná objetí, ČT 1, 18. 5. 2012, 22:10

Tři roky po úspěchu snímku Volver se španělský scenárista a režisér Pedro Almodóvar vrátil se snímkem, ve kterém hlavní ženskou roli znovu nabídl své múze Penélope Cruzové. Snímek je natočen ve stylu hollywoodských filmů 50. let minulého století, nese ovšem pečeť Almodóvarova stylu: barevnost a prolínání žánrů. V hlavním příběhu se tak mísí žánr thrilleru a červené knihovny, v sekvencích nedokončeného Blancova filmu Dívky a kufry Almodóvar ovšem propašuje do filmu i crazy komedii, odkazující na jeho první divácky úspěšný film Ženy na pokraji nervového zhroucení. Tento sebereflexivní odkaz z Rozervaných objetí dělá především poctu kinematografii, filmařům a touze vyprávět.

DRAMA

Žít po svém, ČT 1, 19. 5. 2012, 21:15

Švédský režisér Lasse Hallström, jenž se v USA prosadil oceňovanými snímky Co žere Gilberta Grapea, Pravidla moštárny a Čokoláda, i tentokrát potvrdil svou pozici experta na dojemná melodramata. Snímek v hlavních rolích s Jennifer Lopezovou, Robertem Redfordem a Morganem Freemanem se citlivě zabývá motivy léty utužovaného hněvu a bolesti, ale také potřeby jejich překonání nesnadným odpuštěním a smířením.

HOROR

Více se múžete dočíst v celém článku Zahřejte tělo s TV tipy. Nezabudněte si také pročíst ostatní články ze sekce TV tipy.

Zanechat odpověď

Kolik je 11 + 12 ?
Prosím nechte tato políčka jak jsou: